Follow us :

اولین اسپم در سال ۱۹۷۸ توسط گری فورک ارسال شد او به قصد تبلیغ شرکتش ششصد نامه به کاربران فرستاد . از نظر فنی ، ارسال اسپم تقریباً بدون هزینه است و این مساله باعث شده شرکت های بازاریابی ، به سمت آن حرکت کنند .

پروتکل دسترسی به پیام های اینترنتی که اغلب با علامت اختصاری IMAP یا IMAP4 نشان داده می شوند .

وب سرور سامانه‌ای است که توانایی پاسخگوئی به مرورگر وب و ارسال صفحه درخواستی مرورگر را دارا است . در واقع وب سروربه دو معنی است . مقایسه مشخصات امنیتی وب سرورهای آپاچی و IIS

انواع خدمات هاست ( میزبانی وب ) : میزبانی اشتراکی ( ویندوز ، لینوکس ) ، سرور مجازی ، سرور اختصاصی

ثبت اين دامنه ها از طريق شركت هايي با عنوان Registrar كه توسط ICANN معتبر اعلام شده اند يا نمايندگي هاي مجاز آنها امكان پذير مي باشد .

هرگاه كه شما فايلی را دانلود می كنيد ، داده ها در مسيری به سمت شما منتقل می شوند كه به اصطلاح به آن Data Transfer می گويند .

مقدار فضایی که شما می توانید برای بارگزاری فایل ها,ایمیل ها یا دیتابیس هاتون از آن استفاده کنید.

هاست ( میزبانی وب ) چیست؟هاست ( میزبانی وب ) خود را چگونه انتخاب کنیم؟

شاخص‌های خدمات هاست ( خدمات میزبانی وب ) , 
امنیت هاست , پایداری خدمات ارائه شده , 
کیفیت پشتیبانی سرورهای میزبان ( هاست ) , پشتیبانی کاربران , سرویس‌های نرم‌افزاری , 
پهنای باند و مشخصات سخت‌افزاری سرور میزبان ( هاست ) , Control panel خدمات , نوع سرور هاست ( میزبانی وب ) , هزینه هاست , سرورها داخل کشور ، خارج کشور , چالش‌های ارائه خدمات هاست ( خدمات میزبانی وب ) در ایران ,

آیکان مسئول مدیریت واگذاری نام‌های دامنه و آدرس‌های پروتکل اینترنت است. آیانا نهادی است که مسئولیت سرپرستی آدرس های پروتکل اینترنت و سیستم خودگردان تخصیص داده شده است .

پسوندهای بین الملی رایج عبارتند از com ، .net. و org. كه دارای مصارف عمومی می باشند و هر یك به ترتیب معرف سایت های تجاری (Commercial) ، شبكه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند .