Follow us :

دامین

Dns سرویسی است در شبکه که کار آن تبدیل DNS Name به IP می باشد . DNS هایی که در یک دامنه قرار دارند مسئول نامگذاری و مدیریت نامگذاری در آن دامنه می باشند .

هر دستگاهي كه در اينترنت وجود دارد يا به آن متصل است يك شماره شناسايي منحصر به فرد دارد كه به آن آدرس IP يا شماره IP گفته مي شود .

سرویس DNS در سطح اینترنت نقشی حیاتی را بازی می کند. به طوری که اگر این سرویس در اینترنت از کار بیافتد باعث می شود اینترنت به هیچ عنوان توانایی کار کردن را نداشته باشد. به طوری که شما هر چه در قسمت آدرس مرورگر اینترنتی خود بنوسید به هیچ نتیجه ای نرسید و در صورتی می توانید به سایت های مورد نظر دسترسی پیدا کنید که آدرس انها را به صورت IP بنوسید .

Secure socket Layer يا SSL پروتوكلی است كه بوسيله Netscape برای انتقال پرونده های خصوصی روی اينترنت بوجود آمده است. SSL توسط يك كليد شخصی كار می كند، تا اطلاعات انتقالی در اينترنت را برای شما پنهان كند .

کوتاه شده عبارت Redundant Array of Inexpensive Disks می باشد و کار آن ایجاد یک واحد از مجموع چند هارد دیسک می باشد .

ویندوز سرور 2008R2 اولین نسخه از ویندوز سرور است که بطور کامل معماری ۳۲بیتی را رها کرده است . همراه با حرکت بسوی معماری ۶۴ بیتی مایکروسافت طراحی ویندوز سرور 2008R2 را برای پشتیبانی از ۲۵۶ پردازنده منطقی پایه‌ریزی کرده است .

aspx یک پرونده با قالب متنی است که برای ساخت صفحات web از آن استفاده می‌شود ، و استاندارد پرونده‌های xml را رعایت می‌کند . پرونده aspx معمولاً شامل نشانه گزاریهای html یا xhtml همچنین نشانه گزاری های کنترل‌های استاندارد web و کنترل‌های تعریف شده در معماری asp.net است

از جمله کاربردهای فراوان Exchange Server قابلیت راه اندازی Public Folder به منظور به اشتراک گذاری ایمیل‌های دریافت و ارسال شده توسط کابران است .

ajax یک تکنولوژی نیست ؛ بلکه مجموعه‌ایست از تکنولوژی‌هایی که هر یک در جای خود تکنولوژی کامل و موفقی هستند ، و اکنون به شکل جدیدی در کنار هم قرار گرفته وajax را تشکیل داده‌اند .

به خاطر قدرت بسیار perl درزمینه برنامه نویسی سیستم‌های شبکه بسیاری از متخصصین شبکه و هکرها از این قافله عقب نمانده و امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از برنامه‌های مدیریت شبکه ، سیستم‌های spidering و اکسپلوییت ها به زبان perl نوشته می‌شود .